Göran Augustson

(Finland, 1936-2012)
Göran Augustson
(Finland, 1936-2012)

GÖRAN AUGUSTSON, "DARK BLUES" 1971.

Sign. -71. Olja på duk 140x98,5 cm.

Purnu, Orivesi 1971; Nordiska Konstförbundet, Reykjavik 1972.

Klubbat pris
10 200
115 566
10 641
Utropspris
5 000 - 7 000 EUR
Budhistorik (25 bud)
9 nov 2016 18:37
10 200 EUR
9 nov 2016 18:37
10 000 EUR
9 nov 2016 18:34
9 088 EUR
9 nov 2016 18:34
8 888 EUR
9 nov 2016 18:32
8 200 EUR
9 nov 2016 18:32
8 000 EUR
9 nov 2016 18:31
7 201 EUR
9 nov 2016 18:31
7 001 EUR
9 nov 2016 18:31
6 201 EUR
9 nov 2016 18:31
6 001 EUR
9 nov 2016 18:31
5 201 EUR
9 nov 2016 18:31
5 001 EUR
9 nov 2016 18:30
4 201 EUR
9 nov 2016 18:30
4 001 EUR
9 nov 2016 18:30
3 501 EUR
9 nov 2016 18:30
3 401 EUR
9 nov 2016 0:56
3 200 EUR
9 nov 2016 0:56
3 100 EUR
9 nov 2016 0:54
2 700 EUR
9 nov 2016 0:54
2 600 EUR
4 nov 2016 10:44
2 500 EUR
2 nov 2016 18:52
1 200 EUR
27 okt 2016 22:24
1 150 EUR
27 okt 2016 20:33
1 100 EUR
27 okt 2016 14:08
1 000 EUR