Aimo Okkolin

(Finland, 1917-1982)
Aimo Okkolin
(Finland, 1917-1982)

AIMO OKKOLIN, SKÅL. Sign. Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy.

Gul (cerium) fasetterad kristall. Diameter 25 cm, höjd 11 cm.

Obetydligt ytslitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
666
7 020
762
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (11 bud)
9 nov 2016 21:13
666 EUR
9 nov 2016 21:13
660 EUR
9 nov 2016 21:12
640 EUR
9 nov 2016 21:12
620 EUR
31 okt 2016 18:09
600 EUR
29 okt 2016 18:33
580 EUR
28 okt 2016 11:31
555 EUR
27 okt 2016 23:29
488 EUR
27 okt 2016 23:10
444 EUR
27 okt 2016 20:04
333 EUR
27 okt 2016 15:31
300 EUR