Saara Hopea

(Finland, 1925-1984)
Saara Hopea
(Finland, 1925-1984)

SAARA HOPEA, VAS. Panter. Sign. S. Hopea, Nuutajärvi. Notsjö -56.

Lila och klart glas. Höjd 16 cm.

Obetydligt ytslitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
890
9 381
1 019
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (28 bud)
10 nov 2016 18:16
890 EUR
10 nov 2016 18:16
870 EUR
10 nov 2016 18:13
850 EUR
10 nov 2016 18:12
830 EUR
10 nov 2016 18:12
830 EUR
10 nov 2016 18:10
810 EUR
10 nov 2016 17:25
790 EUR
10 nov 2016 17:00
770 EUR
10 nov 2016 17:00
750 EUR
10 nov 2016 15:34
730 EUR
10 nov 2016 15:34
710 EUR
10 nov 2016 15:34
690 EUR
10 nov 2016 15:34
670 EUR
9 nov 2016 21:41
650 EUR
9 nov 2016 8:13
630 EUR
9 nov 2016 8:12
610 EUR
9 nov 2016 8:12
590 EUR
8 nov 2016 20:52
570 EUR
7 nov 2016 18:11
550 EUR
7 nov 2016 18:11
530 EUR
7 nov 2016 18:11
530 EUR
6 nov 2016 20:03
510 EUR
5 nov 2016 23:54
490 EUR
2 nov 2016 19:04
470 EUR
29 okt 2016 19:46
450 EUR
29 okt 2016 10:28
420 EUR
27 okt 2016 23:12
400 EUR
27 okt 2016 11:47
300 EUR