Kyllikki Salmenhaara

(Finland, 1915-1981)
Kyllikki Salmenhaara
(Finland, 1915-1981)

KYLLIKKI SALMENHAARA, BURK MED LOCK. Sign. KS, Arabia.

Stengodsmassa innehållande chamotte. Höjd 17 cm.

Sedvanligt slitage. Några nagg.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
1 800
20 394
1 878
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (21 bud)
10 nov 2016 13:34
1 800 EUR
10 nov 2016 13:34
1 750 EUR
10 nov 2016 13:28
1 650 EUR
10 nov 2016 13:28
1 600 EUR
10 nov 2016 13:28
1 450 EUR
10 nov 2016 13:28
1 400 EUR
10 nov 2016 13:27
1 250 EUR
10 nov 2016 13:27
1 200 EUR
10 nov 2016 13:27
1 100 EUR
10 nov 2016 13:27
1 050 EUR
10 nov 2016 9:45
970 EUR
10 nov 2016 9:45
950 EUR
10 nov 2016 6:36
775 EUR
10 nov 2016 6:36
755 EUR
9 nov 2016 15:58
620 EUR
9 nov 2016 15:58
600 EUR
9 nov 2016 9:20
440 EUR
9 nov 2016 9:20
420 EUR
8 nov 2016 13:22
300 EUR
27 okt 2016 23:17
250 EUR
27 okt 2016 19:20
33 EUR