Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Chifong. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö. Sent 1940-tal.

Klart och lila glas, vriden. Slöja. Höjd 15 cm.

Små nagg.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
520
5 964
544
Utropspris
500 - 600 EUR
Budhistorik (8 bud)
10 nov 2016 17:52
520 EUR
10 nov 2016 17:52
500 EUR
10 nov 2016 10:19
480 EUR
8 nov 2016 11:55
460 EUR
7 nov 2016 18:09
440 EUR
7 nov 2016 18:09
420 EUR
7 nov 2016 18:09
420 EUR
27 okt 2016 13:14
400 EUR