Friedl Holzer-Kjellberg

(Finland, 1905-1993)
Friedl Holzer-Kjellberg
(Finland, 1905-1993)

FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, KERAMIKSKÅL. Sign. Arabia F.K.H.

Ljusblå, ljusgrå. Höjd 15 cm, diam. 22 cm.

Sedvanligt slitage.

Klubbat pris
720
8 215
749
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (12 bud)
9 nov 2016 19:07
720 EUR
9 nov 2016 19:07
700 EUR
9 nov 2016 19:04
470 EUR
9 nov 2016 19:04
450 EUR
9 nov 2016 13:49
380 EUR
9 nov 2016 13:49
360 EUR
9 nov 2016 13:49
340 EUR
9 nov 2016 13:49
320 EUR
8 nov 2016 13:05
300 EUR
4 nov 2016 14:11
250 EUR
28 okt 2016 20:43
180 EUR
27 okt 2016 22:01
50 EUR