Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPOR, ETT PAR. Märkta Idman. 1950-tal.

Vitlackerad kupa med justerbar mässingsarm. Kupans höjd 18 cm. Armens längd 22 cm.

Obetydligt slitage. Ej funktionstestad.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
2 200
23 188
2 518
Utropspris
1 700 - 2 000 EUR
Budhistorik (18 bud)
9 nov 2016 17:33
2 200 EUR
9 nov 2016 17:33
2 100 EUR
9 nov 2016 17:33
2 000 EUR
9 nov 2016 17:09
1 950 EUR
9 nov 2016 17:09
1 900 EUR
9 nov 2016 17:09
1 850 EUR
9 nov 2016 16:15
1 800 EUR
9 nov 2016 14:33
1 800 EUR
8 nov 2016 20:37
1 700 EUR
8 nov 2016 20:27
1 650 EUR
8 nov 2016 20:27
1 600 EUR
8 nov 2016 20:27
1 550 EUR
8 nov 2016 18:47
1 500 EUR
8 nov 2016 18:16
1 200 EUR
8 nov 2016 13:35
940 EUR
8 nov 2016 11:41
560 EUR
27 okt 2016 22:20
333 EUR
27 okt 2016 20:40
100 EUR