Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Idman, 1950-tal.

Perforerad mässing, nertill tygskärm. Diam. 45 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Formgivare

Klubbat pris
1 350
14 135
1 533
Utropspris
1 400 - 1 800 EUR
Budhistorik (13 bud)
9 nov 2016 17:05
1 350 EUR
8
9 nov 2016 17:05
1 300 EUR
9 nov 2016 17:05
1 300 EUR
8
9 nov 2016 17:02
1 250 EUR
7 nov 2016 15:32
1 200 EUR
7 nov 2016 11:20
900 EUR
3 nov 2016 19:18
750 EUR
1 nov 2016 6:11
707 EUR
31 okt 2016 7:52
686 EUR
28 okt 2016 9:17
666 EUR
27 okt 2016 22:14
555 EUR
27 okt 2016 16:18
444 EUR
27 okt 2016 15:57
333 EUR