Madeleine Pyk – en samling F769

Aune Siimes

(Finland, 1909-1964)
Aune Siimes
(Finland, 1909-1964)

AUNE SIIMES, SKÅL, porslin, monogramsignerad AS Arabia.

Vitglaserad skål med stiliserat bommotiv och konturerad kant. Diameter 15,5 cm, höjd 5 cm.

Obetydligt ytslitage.

Klubbat pris
300
3 162
343
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (5 bud)
9 nov 2016 17:28
300 EUR
9 nov 2016 17:28
280 EUR
9 nov 2016 5:29
260 EUR
3 nov 2016 19:12
200 EUR
28 okt 2016 17:46
100 EUR