Ludwig Mies van der Rohe

(Tyskland, 1886-1969)
Ludwig Mies van der Rohe
(Tyskland, 1886-1969)

LUDWIG MIES VAN DER ROHE, FÅTÖLER, ETT PAR. "Barcelona". Knoll International, 1970-tal.

Stoppade dynor i brunt skinn på kryssformat, förkromat stålunderrede, läderband under dynorna. Höjd 73 cm, bredd 74 cm, djup 80 cm.

Sedvanligt slitage. Små fläckar.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
4 050
45 644
4 270
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
Budhistorik (31 bud)
7 nov 2016 17:26
4 050 EUR
10
7 nov 2016 17:26
4 000 EUR
10
7 nov 2016 17:22
3 950 EUR
7 nov 2016 17:19
3 850 EUR
10
7 nov 2016 17:01
3 750 EUR
7 nov 2016 17:01
3 650 EUR
7 nov 2016 16:17
3 600 EUR
10
7 nov 2016 16:16
3 500 EUR
7 nov 2016 16:16
3 415 EUR
10
2 nov 2016 6:27
3 315 EUR
2 nov 2016 6:27
3 215 EUR
1 nov 2016 21:33
3 200 EUR
10
1 nov 2016 20:16
3 100 EUR
8
31 okt 2016 20:53
3 000 EUR
31 okt 2016 18:41
2 850 EUR
9
31 okt 2016 17:00
2 700 EUR
29 okt 2016 18:33
2 550 EUR
10
29 okt 2016 17:07
2 450 EUR
29 okt 2016 7:15
2 350 EUR
8
28 okt 2016 23:01
2 200 EUR
28 okt 2016 20:04
2 020 EUR
9
28 okt 2016 19:44
1 700 EUR
28 okt 2016 19:18
1 620 EUR
8
28 okt 2016 19:12
1 550 EUR
28 okt 2016 15:38
1 500 EUR
28 okt 2016 8:20
1 200 EUR
27 okt 2016 22:32
700 EUR
27 okt 2016 22:20
600 EUR
27 okt 2016 21:17
540 EUR
27 okt 2016 13:21
520 EUR
27 okt 2016 11:57
500 EUR