Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Taito Oy. 1950-tal.

Svart- och vitmålad, perforerad metall, matterat glas och mässingsdelar. Mått 40 x 18 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
1 150
12 121
1 316
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Budhistorik (17 bud)
8
10 nov 2016 18:27
1 150 EUR
10 nov 2016 18:27
1 100 EUR
10 nov 2016 17:50
1 050 EUR
10 nov 2016 14:19
1 000 EUR
10 nov 2016 14:19
990 EUR
10 nov 2016 14:19
970 EUR
10 nov 2016 14:19
950 EUR
10 nov 2016 4:14
920 EUR
10 nov 2016 4:14
900 EUR
6 nov 2016 18:21
880 EUR
6 nov 2016 18:21
860 EUR
6 nov 2016 17:50
800 EUR
28 okt 2016 0:03
700 EUR
27 okt 2016 23:01
400 EUR
27 okt 2016 20:56
353 EUR
27 okt 2016 19:08
333 EUR
27 okt 2016 16:08
111 EUR