Axel Einar Hjorth

(Sverige, 1888-1959)
Axel Einar Hjorth
(Sverige, 1888-1959)

AXEL EINAR HJORTH, TABURETT. Sannolikt modell "Utö". Nordiska Kompaniet (NK). 1930-tal.

Furu. Längd 60 cm, bredd 36 cm, höjd 35 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Renoverad.

Formgivare

Klubbat pris
4 400
49 852
4 590
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Budhistorik (9 bud)
9 nov 2016 20:38
4 400 EUR
9 nov 2016 20:38
4 200 EUR
9 nov 2016 20:38
3 900 EUR
9 nov 2016 20:38
3 800 EUR
9 nov 2016 20:27
3 200 EUR
9 nov 2016 20:02
2 300 EUR
28 okt 2016 23:51
2 000 EUR
28 okt 2016 20:31
300 EUR
28 okt 2016 0:25
30 EUR