Timo Sarpaneva

(Finland, 1926-2006)
Timo Sarpaneva
(Finland, 1926-2006)

TIMO SARPANEVA, KONSTGLAS. Sovande Fågel. Sign. T. Sarpaneva - Iittala -62 24/77.

Blått, lila och klart glas. Längd 21 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
3 500
39 445
3 690
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Budhistorik (26 bud)
8
9 nov 2016 18:56
3 500 EUR
9 nov 2016 18:56
3 400 EUR
9 nov 2016 18:55
3 100 EUR
8
9 nov 2016 18:54
3 000 EUR
9 nov 2016 18:54
3 000 EUR
8
9 nov 2016 18:54
2 700 EUR
9 nov 2016 18:54
2 600 EUR
8
9 nov 2016 18:53
2 400 EUR
9 nov 2016 18:53
2 300 EUR
8
9 nov 2016 18:53
2 100 EUR
9 nov 2016 18:53
2 000 EUR
9 nov 2016 18:53
1 950 EUR
9 nov 2016 18:53
1 900 EUR
9 nov 2016 18:52
1 850 EUR
9 nov 2016 18:52
1 800 EUR
9 nov 2016 18:52
1 800 EUR
9 nov 2016 18:52
1 750 EUR
9 nov 2016 18:52
1 700 EUR
9 nov 2016 18:51
1 650 EUR
4 nov 2016 16:10
1 600 EUR
4 nov 2016 16:10
1 600 EUR
4 nov 2016 14:32
1 550 EUR
4 nov 2016 10:27
1 500 EUR
2 nov 2016 19:54
1 200 EUR
2 nov 2016 18:55
720 EUR
27 okt 2016 13:09
700 EUR