OIVA PARVIAINEN, soffbord, "Pikku linna" för Lahden Lepokalusto Oy, 1950-tal.

Mahogny och mahognyfaner. Utdragbart bord, bordet förlängs med att lyfta både skivorna på övre planet. Mått ihopfällt 80x80 cm, höjd 50 cm.

Slitage. En skruv utbytt.

200
2 266
209
Utropspris
500 - 700 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (10 bud)
5 nov 2016 9:43
200 EUR
5 nov 2016 9:43
180 EUR
5 nov 2016 9:43
150 EUR
5 nov 2016 9:43
130 EUR
5 nov 2016 9:43
120 EUR
5 nov 2016 9:43
100 EUR
5 nov 2016 9:42
90 EUR
3 nov 2016 19:53
85 EUR
2 nov 2016 12:44
80 EUR
1 nov 2016 20:29
50 EUR