Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Otydlig sign. G. Nyman, Nuutajärvi, 1940-tal.

Klart och lila glas med musch. Höjd 23,5cm.

Smärre slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
520
5 964
544
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (8 bud)
10 nov 2016 19:19
520 EUR
10 nov 2016 18:43
500 EUR
10 nov 2016 18:43
500 EUR
10 nov 2016 18:14
480 EUR
2 nov 2016 19:05
320 EUR
2 nov 2016 0:04
300 EUR
31 okt 2016 17:21
200 EUR
27 okt 2016 11:48
100 EUR