Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Hugo Simberg

(Finland, 1873-1917)
Hugo Simberg
(Finland, 1873-1917)

HUGO SIMBERG, IMPRESSIONISTISKT HAVSLANDSKAP.

Sign. fecit. Olja på pannå 26,5x35 cm.

A tergo intyg Anni Simberg 1925.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Konstnär

Klubbat pris
3 851
39 511
4 475
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Budhistorik (11 bud)
15 dec 2016 19:17
3 851 EUR
15 dec 2016 19:17
3 751 EUR
15 dec 2016 19:16
3 651 EUR
15 dec 2016 19:16
3 551 EUR
15 dec 2016 19:14
3 451 EUR
15 dec 2016 19:14
3 400 EUR
15 dec 2016 19:14
3 300 EUR
15 dec 2016 19:14
3 200 EUR
15 dec 2016 19:10
3 100 EUR
15 dec 2016 19:10
3 000 EUR
1 dec 2016 16:10
2 500 EUR