Hjalmar Munsterhjelm

(Finland, 1840-1905)
Hjalmar Munsterhjelm
(Finland, 1840-1905)

HJALMAR MUNSTERHJELM, MÅNSKEN ÖVER HAVET.

Sign. 1876 München. Olja på duk 58x93 cm.

Uleåborgs konstmuseum 1964.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Konstnär

Klubbat pris
10 100
115 847
10 570
Utropspris
12 000 - 15 000 EUR
Budhistorik (19 bud)
9
15 dec 2016 17:45
10 100 EUR
8
15 dec 2016 17:45
9 900 EUR
9
15 dec 2016 17:45
9 700 EUR
8
15 dec 2016 17:45
9 500 EUR
9
15 dec 2016 17:44
9 300 EUR
8
15 dec 2016 17:44
9 100 EUR
9
15 dec 2016 17:44
8 900 EUR
8
15 dec 2016 17:43
8 700 EUR
10
15 dec 2016 17:43
8 500 EUR
9
14 dec 2016 18:09
8 300 EUR
8
14 dec 2016 13:34
8 100 EUR
13 dec 2016 17:23
7 900 EUR
7 dec 2016 21:32
7 700 EUR
3 dec 2016 21:52
7 500 EUR
3 dec 2016 12:22
7 000 EUR
3 dec 2016 11:36
6 500 EUR
3 dec 2016 6:36
3 000 EUR
2 dec 2016 14:50
2 000 EUR
1 dec 2016 22:46
500 EUR