853230

LJUSSTAKE, brons och förgylld brons, empire 1800-talets början.

Höjd 41,5 cm.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Senare ljusmanchett.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Joachim Borgström

    Joachim Borgström
    Hemvärdering. Specialist klassiskt konst, möbler, konsthantverk och silver

    joachim.borgstrom@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 800 - 1 000 EUR

    Slutpris

    820
    EUR
    8 386 SEK
    933 USD

    Budhistorik (20 bud)
    Acceptpris på 600 EUR uppnåddes