Madeleine Pyk – en samling F769

Thorsten Waenerberg

(Finland, 1846-1917)
Thorsten Waenerberg
(Finland, 1846-1917)

THORSTEN WAENERBERG, SKUMMANDE FORS.

Sign. -75. Olja på duk, uppfodrad på pannå 16,5x34 cm.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Konstnär

Klubbat pris
730
7 694
835
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (7 bud)
15 dec 2016 18:19
730 EUR
15 dec 2016 18:19
710 EUR
15 dec 2016 18:19
700 EUR
15 dec 2016 18:19
660 EUR
15 dec 2016 18:19
640 EUR
15 dec 2016 18:16
620 EUR
3 dec 2016 11:49
600 EUR