Dora Wahlroos

(Finland, 1870-1947)
Dora Wahlroos
(Finland, 1870-1947)

DORA WAHLROOS, PORTRÄTT AV DAM.

Sign. Karuna 1913. Olja på dukpannå 50x35 cm.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
1 250
14 088
1 318
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Budhistorik (15 bud)
14 dec 2016 16:59
1 250 EUR
14 dec 2016 16:59
1 200 EUR
14 dec 2016 16:42
1 170 EUR
14 dec 2016 16:42
1 120 EUR
14 dec 2016 16:35
970 EUR
14 dec 2016 16:35
950 EUR
14 dec 2016 16:23
900 EUR
14 dec 2016 16:23
880 EUR
14 dec 2016 0:33
800 EUR
13 dec 2016 17:02
620 EUR
10 dec 2016 18:56
440 EUR
3 dec 2016 16:26
420 EUR
1 dec 2016 18:59
400 EUR
1 dec 2016 17:40
300 EUR
1 dec 2016 16:00
100 EUR