Ellen Thesleff

(Finland, 1869-1954)
Ellen Thesleff
(Finland, 1869-1954)

ELLEN THESLEFF, SPINNANDE KVINNA.

Sign. 1924. Olja på duk, 60x50 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Taidekeskus Pyrri 1989.

Konstnär

20 000
226 600
20 866
Utropspris
30 000 - 32 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (10 bud)
15 maj 2018 19:28
20 000 EUR
15 maj 2018 19:25
18 000 EUR
15 maj 2018 19:00
17 000 EUR
15 maj 2018 18:30
15 001 EUR
10 maj 2018 22:13
13 000 EUR
10 maj 2018 19:28
12 000 EUR
7 maj 2018 17:42
8 200 EUR
5 maj 2018 10:13
8 000 EUR
3 maj 2018 21:52
1 050 EUR
3 maj 2018 18:14
1 000 EUR