186
1043738

Alexandr Vladimirovich Makovski

(Ryssland, 1869-1924)
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
34 000 - 39 700 SEK
3 130 - 3 650 USD
Klubbat pris
2 500 EUR
(Ryssland, 1869-1924)

SOLNEDGÅNG.

Sign. 1918. Olja på pannå. 13x18,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

I familjens ägo sedan första hälften av 1900-talet.

Александр Маковский, пейзаж "Закат"