389
1100559

Greta Skogster-Lehtinen

(Finland, 1900-1994)
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
20 600 - 31 000 SEK
2 290 - 3 430 USD
Klubbat pris

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977
Greta Skogster-Lehtinen
(Finland, 1900-1994)

GRETA SKOGSTER-LEHTINEN, Hårgarnsmatta, Kotiteollisuus Oy Orkamo 1920-tal.

”Siviä”. Ca 348x263 cm.

Åldersrelaterat slitage. Skadade fransar.