Modern Masters Helsinki F194

Tillkomna föremål

Det finns inga tillkomna föremål.

Utdragna föremål

Nr.Föremål
124HALSSMYCKE och ARMBAND, silver. Ossian Hopea, Borgå 1989-90.
206Birger Kaipiainen, Dekorationsfat, stengods, signerad BK Arabia Suomi.

Föremål med exportförbud

Nr.Föremål
270Alvar Aalto, Taklampa, Taito 1930-talets slut.

Föremål med införselmoms

Det finns inga föremål med införselmoms.