238A
1119928

Pekka Halonen

(Finland, 1865-1933)
Pekka Halonen, VINTERLANDSKAP.

VINTERLANDSKAP

Signerad och daterad 1911. Olja på duk. 73x53 cm.

Utropspris:

25 000 - 30 000 EUR

265 000 - 317 000 SEK

25 400 - 30 500 USD

Klubbat pris:
20 000 EUR
Proveniens

Galerie Hörhammer, Finland.
Amos Anderson samling.

Åmells, Stockholm.