298
1064078

Pierre Charles Comte

(Frankrike, 1823-1898)
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
68 000 - 90 600 SEK
6 260 - 8 350 USD
Klubbat pris
1 800 EUR
Pierre Charles Comte
(Frankrike, 1823-1898)

JOHANNA III AV NAVARRA KÖPER FÖRGIFTADE HANDSKOR AV KATARINA DE MEDICIS PARFUMEUR, RENÉ.

Sign. 1858. Olja på duk, 92x120 cm.

Salon de Paris 1852, katalognr. 280. (Daterad senare.)