8
1118558

TOILETTBORD, rokoko, Stockholmsarbete, i Johan Conrad Ecksteins art.

Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
11 300 - 13 600 SEK
1 040 - 1 250 USD
Klubbat pris
1 100 EUR

Fanerad med olika träslag. Svängda ben, förgyllda bronsbeslag. Uppfällbar spegel under lock, draglåda med grön sammetsinteriör. Bredd 64 cm, djup 36 cm, höjd 74 cm.