Maria Wiik

(Finland, 1853-1928)
Maria Wiik
(Finland, 1853-1928)

MARIA WIIK, "KERSTIN"

Sign. troligen utförd 1914.
Olja på pannå 32x25 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Galerie Hörhammer, 1969

Konstnär

Klubbat pris
9 000
101 970
9 390
Utropspris
10 000 - 15 000 EUR
Budhistorik (6 bud)
4 maj 2019 20:47
9 000 EUR
3 maj 2019 11:55
8 100 EUR
1 maj 2019 3:19
7 400 EUR
19 apr 2019 21:49
7 200 EUR
18 apr 2019 15:15
7 000 EUR
17 apr 2019 20:23
5 000 EUR