1146791
Yrjö Kukkapuro
(Född 1933)

YRJÖ KUKKAPURO, soffa och fåtöljer ett par, "Ateljee" tillverkare Haimi 1970-talets slut.

Stomme i teak och stål, plymåer med svart skinnklädsel, armlänen fästa med knäppen, remmar i botten, stålben. Bär tillverkarens etikett. Soffans total längd ca 290 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ett fotavslut saknas.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
1 050
11 169
1 183
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Budhistorik (9 bud)
13 jun 19:06
1 050 EUR
13 jun 14:54
1 000 EUR
13 jun 14:54
1 000 EUR
13 jun 14:29
980 EUR
13 jun 14:29
960 EUR