1147831
Yrjö Kukkapuro
(Född 1933)

YRJÖ KUKKAPURO, karmstol och fotpall, "Karusell", Haimi 1970-tal.

Röd roterande glasfiber stomme med röd läderklädsel. Bär tillverkarens etikett. Bär tillverkarens etikett. Bredd 80 cm. Total höjd 90 cm. Fotfall 57x58 cm. Höjd 39 cm.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Ställvis slitage på klädseln.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N600
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
2 600
27 655
2 930
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
Budhistorik (6 bud)
10 jun 10:45
2 600 EUR
10 jun 10:45
2 500 EUR
10 jun 10:45
2 500 EUR
1 jun 10:30
2 000 EUR
1 jun 9:51
1 500 EUR