1158338
Yrjö Kukkapuro
(Född 1933)

YRJÖ KUKKAPURO, fåtöljer, ett par "Remmi", Avarte 1900-talets slut.

Underrede av stålrör, plastklädda svarta armstöd, läderklädsel. Bredd 70 cm. Sitthöjd 35 cm. Total höjd 84 cm.

Bruksslitage. Delvis utbytta klädselremmar. Skador på fodret rund knäppena och klädselremmarna.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
1 200 - 1 400 EUR