1158339
Yrjö Kukkapuro
(Född 1933)

YRJÖ KUKKAPURO, fåtöljer, ett par "Remmi", Avarte 1900-talets slut.

Underrede av stålrör, plastklädda svarta armstöd, läderklädsel. Bredd 70 cm. Sitthöjd 35 cm. Total höjd 84 cm.

Bruksslitage.Delvis utbytta klädselremmar. Skador på fodret rund knäppena och klädselremmarna.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - C1
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
810
8 616
913
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Budhistorik (14 bud)
8
13 jun 19:05
810 EUR
13 jun 19:05
790 EUR
8
13 jun 19:02
770 EUR
13 jun 19:02
750 EUR
8
13 jun 18:42
730 EUR