1160514
Yrjö Kukkapuro
(Född 1933)

YRJÖ KUKKAPURO, fåtölj,"Ateljee", Haimi/Avarte 1900-talets slut.

Ek stomme, dynor med vit skinnklädsel. Benen med träholkar. Bredd 93 cm. Sitthöjd 40 cm. Total höjd 95 cm.

Sedvanligt bruksslitage. Renoverade. Fläckar.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
200
2 127
225
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (6 bud)
13 jun 18:11
200 EUR
13 jun 13:37
160 EUR
12 jun 21:24
120 EUR
11 jun 22:10
110 EUR
5 jun 2:24
100 EUR