1160553
Yrjö Kukkapuro
(Född 1933)

YRJÖ KUKKAPURO, fåtöljer, ett par, " Ateljee", Haimi/Avarte 1900-talets slut.

Ek stomme, dynor med vit skinnklädsel. Benen med träholkar. Bredd 93 cm. Sitthöjd 40 cm. Total höjd 95 cm.

Sedvanligt bruksslitage. Renoverade.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
1 500 - 2 000 EUR