Carolus Enckell

(Finland, 1945-2017)
Carolus Enckell
(Finland, 1945-2017)

CAROLUS ENCKELL, "ARKITEKTON II".

Sign. 2008. Olja och vax på balsaskiva 38 x 24 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Galerie Forsblom.

Klubbat pris
2 105
23 723
2 197
Utropspris
500 - 700 EUR
Budhistorik (36 bud)
8
17 nov 2019 16:22
2 105 EUR
9
17 nov 2019 16:22
2 005 EUR
8
17 nov 2019 16:22
2 005 EUR
9
17 nov 2019 16:21
1 560 EUR
8
17 nov 2019 16:20
1 510 EUR
9
17 nov 2019 16:20
1 505 EUR
8
17 nov 2019 16:20
1 255 EUR
9
17 nov 2019 16:20
1 205 EUR
8
17 nov 2019 16:18
1 019 EUR
16 nov 2019 15:36
999 EUR
16 nov 2019 15:35
980 EUR
8
16 nov 2019 15:35
960 EUR
16 nov 2019 15:35
940 EUR
8
16 nov 2019 15:35
920 EUR
16 nov 2019 15:35
900 EUR
8
16 nov 2019 15:35
880 EUR
16 nov 2019 15:35
860 EUR
8
16 nov 2019 15:35
840 EUR
13 nov 2019 19:22
820 EUR
8
13 nov 2019 19:22
800 EUR
12 nov 2019 7:36
760 EUR
8
12 nov 2019 7:36
740 EUR
10 nov 2019 4:30
720 EUR
10 nov 2019 2:57
700 EUR
10 nov 2019 2:57
699 EUR
10 nov 2019 2:56
520 EUR
10 nov 2019 2:56
500 EUR
10 nov 2019 2:56
440 EUR
10 nov 2019 2:56
420 EUR
9 nov 2019 8:33
400 EUR
5 nov 2019 13:37
300 EUR
4 nov 2019 22:42
270 EUR
3 nov 2019 11:41
250 EUR
1 nov 2019 21:46
200 EUR
1 nov 2019 19:18
110 EUR
1 nov 2019 16:46
100 EUR