Dora Jung

(Finland, 1906-1980)
Dora Jung
(Finland, 1906-1980)

DORA JUNG, tablett eller provväv, signerad DJ. Sent 1940-tal.

Linnedamast. Möjligen proväv för Piazzetta-vävnaden. Längd 36 cm. Bredd 36 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
500
5 635
522
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (6 bud)
5 apr 2020 14:00
500 EUR
5 apr 2020 14:00
460 EUR
5 apr 2020 14:00
420 EUR
5 apr 2020 13:59
400 EUR
23 mar 2020 15:17
350 EUR
21 mar 2020 9:23
150 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977