Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, fat, "Rosenbladet", signerat G. Nyman Nuutajärvi Notsjö. Formgiven 1948.

Ljust rosatonat glas. Matterad undersida. Längd 22 cm.

Åldersrelaterat slitage. Enstaka repor on insidan. Två mindre nagg.

Klubbat pris
3 400
38 794
3 536
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
Budhistorik (15 bud)
5 apr 2020 18:51
3 400 EUR
5 apr 2020 18:51
3 360 EUR
5 apr 2020 18:51
3 300 EUR
5 apr 2020 18:51
3 200 EUR
5 apr 2020 18:51
3 100 EUR
5 apr 2020 18:51
3 000 EUR
5 apr 2020 18:50
2 900 EUR
5 apr 2020 18:50
2 800 EUR
5 apr 2020 18:50
2 700 EUR
5 apr 2020 18:50
2 600 EUR
5 apr 2020 18:05
2 500 EUR
28 mar 2020 17:08
1 500 EUR
21 mar 2020 9:21
1 200 EUR
20 mar 2020 20:04
1 000 EUR
20 mar 2020 19:28
500 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977