Värdera enkelt digitalt – vi hämtar

Läs mer och värdera här

1210614
Oiva Toikka
(1931-2019)
Oiva toikka, skulptur osignerad, nuutajärvi notsjö.

OIVA TOIKKA, skulptur osignerad, Nuutajärvi Notsjö.

Flerfärgat glas. Höjd 35 cm.

Tillverkningsrelaterade märken och defekter.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N500
Proveniens

Gåva av Oiva Toikka.

Skulpturen illustrerad i journalen "Me Naiset" 1967/50. Sidan 43.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

5 dagar 4 timmar
2 600
28 077
2 914
Utropspris
800 - 1 000 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 700 EUR. Läs mer.
Budhistorik (39 bud)
26 mar 15:34
2 600 EUR
26 mar 15:34
2 500 EUR
26 mar 15:34
2 500 EUR
26 mar 14:42
2 300 EUR
26 mar 14:41
2 200 EUR