Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS, glas, signerad G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö.

Klart och bärnstenstonat glas med musch. Signering med syrapenna. Höjd 33 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken i botten.

Formgivare

Klubbat pris
740
7 726
837
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (12 bud)
5 apr 2020 14:52
740 EUR
5 apr 2020 14:51
720 EUR
5 apr 2020 14:51
720 EUR
5 apr 2020 14:45
670 EUR
4 apr 2020 21:31
650 EUR
4 apr 2020 21:31
640 EUR
1 apr 2020 18:29
620 EUR
21 mar 2020 22:06
600 EUR
21 mar 2020 11:24
500 EUR
21 mar 2020 10:03
400 EUR
21 mar 2020 9:20
350 EUR
20 mar 2020 18:30
300 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13