Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Gerda Thesleff

(Finland, 1871-1939)
Gerda Thesleff
(Finland, 1871-1939)

GERDA THESLEFF, KRUS, keramik, signerad GT.

Glaserad rödlera. Höjd 20,5 cm.

Enstaka nagg och glasyrskador.

Klubbat pris
620
6 361
720
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (4 bud)
5 apr 2020 16:49
620 EUR
5 apr 2020 16:49
600 EUR
26 mar 2020 23:37
400 EUR
22 mar 2020 8:10
100 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13