Carl Gustaf Hiort af Ornäs

(Finland, 1911-1995)
Carl Gustaf Hiort af Ornäs
(Finland, 1911-1995)

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, vitrin, "Näyttely-vitriini" tillverkare Huonekalu Mikko Nupponen Oy, 1950-tal.

Glasskåp med dubbla dörrar och hyllinredning. Bär tillverkarens stämpel. Bredd 82 cm, djup 30 cm, höjd 130 cm.

Ställvis slitage. Repor. Enstaka nagg på glasdörrarna.

Klubbat pris
1 150
13 030
1 200
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (39 bud)
5 apr 2020 19:24
1 150 EUR
5 apr 2020 19:24
1 100 EUR
5 apr 2020 19:22
1 050 EUR
5 apr 2020 19:22
1 000 EUR
5 apr 2020 19:22
1 000 EUR
5 apr 2020 19:22
970 EUR
5 apr 2020 19:22
950 EUR
5 apr 2020 19:21
930 EUR
5 apr 2020 19:21
910 EUR
5 apr 2020 19:20
890 EUR
5 apr 2020 19:19
870 EUR
5 apr 2020 19:19
850 EUR
5 apr 2020 17:37
830 EUR
5 apr 2020 17:36
810 EUR
5 apr 2020 17:36
800 EUR
5 apr 2020 17:36
780 EUR
5 apr 2020 17:36
760 EUR
5 apr 2020 17:35
740 EUR
5 apr 2020 17:35
720 EUR
5 apr 2020 17:34
700 EUR
5 apr 2020 17:34
680 EUR
5 apr 2020 17:34
660 EUR
5 apr 2020 17:34
640 EUR
5 apr 2020 16:31
620 EUR
4 apr 2020 22:58
600 EUR
4 apr 2020 21:53
580 EUR
1 apr 2020 18:57
560 EUR
1 apr 2020 18:57
550 EUR
1 apr 2020 18:23
540 EUR
31 mar 2020 11:51
520 EUR
31 mar 2020 11:51
500 EUR
31 mar 2020 11:51
500 EUR
31 mar 2020 11:50
480 EUR
31 mar 2020 11:50
460 EUR
25 mar 2020 17:59
440 EUR
21 mar 2020 21:42
420 EUR
21 mar 2020 21:42
400 EUR
21 mar 2020 21:42
400 EUR
21 mar 2020 20:02
300 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977