Värdera enkelt digitalt – vi hämtar

Läs mer och värdera här

1218502
Paavo Tynell
(1890-1973)
Paavo tynell, bordslampa, modell 9211, taito 1900-talets mitt.

PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 9211, Taito 1900-talets mitt.

Polerad mässing med blomdekoration. Stämplad TT Taito Made in Finland. Höjd 45 cm. Diameter 30 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Anlöpningar på skaftet. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N600
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

5 dagar 5 timmar
6 200
66 954
6 948
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 6 400 EUR. Läs mer.
Budhistorik (5 bud)
26 mar 17:41
6 200 EUR
26 mar 10:30
6 000 EUR
24 mar 17:22
3 000 EUR
23 mar 3:17
220 EUR
23 mar 0:35
200 EUR