Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, takkrona, Idman 1900-talets mitt.

Beställningsarbete. För 6 ljuspunkter. Mässingsstomme behängd med lövformade prismor. Bredd ca 60 cm. Total höjd ca 85 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Böjda delar i stommen. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Formgivare

Klubbat pris
1 210
12 669
1 374
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (13 bud)
5 apr 2020 17:55
1 210 EUR
5 apr 2020 17:55
1 200 EUR
5 apr 2020 17:54
910 EUR
5 apr 2020 17:54
890 EUR
5 apr 2020 17:54
775 EUR
5 apr 2020 17:54
755 EUR
5 apr 2020 15:56
679 EUR
5 apr 2020 15:56
659 EUR
5 apr 2020 15:54
500 EUR
5 apr 2020 14:49
450 EUR
5 apr 2020 0:19
405 EUR
1 apr 2020 11:23
300 EUR
22 mar 2020 20:00
180 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13