Aino Aalto

(Finland, 1894-1949)
Aino Aalto
(Finland, 1894-1949)

AINO AALTO, bordsspegel, O.Y. Huonekalu- ja Rakennustyötehdas A.B.1930-1950-tal.

Lackad björk. Justerbar. Bredd 35 cm. Höjd 40 cm. Djup 10 cm.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar på glaset.

Formgivare

Klubbat pris
545
6 175
569
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (13 bud)
5 apr 2020 14:11
545 EUR
5 apr 2020 14:11
525 EUR
5 apr 2020 14:10
520 EUR
5 apr 2020 14:10
500 EUR
5 apr 2020 14:10
480 EUR
5 apr 2020 14:10
460 EUR
5 apr 2020 14:02
421 EUR
5 apr 2020 14:02
401 EUR
30 mar 2020 10:20
340 EUR
30 mar 2020 7:35
320 EUR
30 mar 2020 7:35
301 EUR
24 mar 2020 10:45
300 EUR
21 mar 2020 12:10
100 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

115. Sigurdur Gustafsson, fåtölj/skulptur, "Wind", ed. 17/33, Källemo, Värnamo efter 2003.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
Aktuellt bud:
19 000 SEK