Yki Nummi

(Finland, 1925-1984)
Yki Nummi
(Finland, 1925-1984)

YKI NUMMI, golvlampa, modell 30-067, Stockmann Orno 1900-talets mitt.

Målad metall, skaft med svart plast. Bär tillverkarens stämpel. Höjd 140 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Klubbat pris
881
9 982
919
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (29 bud)
10
5 apr 2020 18:32
881 EUR
12
5 apr 2020 18:32
880 EUR
10
5 apr 2020 18:32
860 EUR
12
5 apr 2020 18:29
840 EUR
10
5 apr 2020 18:29
820 EUR
12
5 apr 2020 18:26
800 EUR
10
5 apr 2020 18:22
780 EUR
5 apr 2020 18:03
760 EUR
10
5 apr 2020 17:41
740 EUR
11
5 apr 2020 12:21
720 EUR
10
5 apr 2020 12:21
700 EUR
11
5 apr 2020 12:21
690 EUR
10
4 apr 2020 11:06
670 EUR
9
4 apr 2020 11:06
650 EUR
9
4 apr 2020 9:46
620 EUR
10
4 apr 2020 9:45
600 EUR
9
4 apr 2020 9:45
600 EUR
10
4 apr 2020 9:41
520 EUR
9
1 apr 2020 19:49
500 EUR
8
31 mar 2020 20:33
270 EUR
31 mar 2020 20:30
250 EUR
31 mar 2020 19:18
160 EUR
31 mar 2020 12:01
150 EUR
24 mar 2020 18:42
130 EUR
23 mar 2020 21:35
120 EUR
22 mar 2020 22:07
100 EUR
22 mar 2020 20:18
80 EUR
21 mar 2020 9:11
50 EUR
20 mar 2020 17:42
30 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977