Arne Jones E1299

FÅTÖLJ, "Mexiko", oy Paul Boman ab, Finland 1940-tal.

Fast stoppad klädsel, ryggstöd med knappar. Lackade ben. Bredd 88 cm. Sitthöjd ca 41 cm. Totalhöjd 105 cm.

Ställvis slitage på armlänen. Fläckar i klädseln.

Klubbat pris
550
5 797
629
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (4 bud)
5 apr 2020 18:12
550 EUR
5 apr 2020 18:12
550 EUR
5 apr 2020 18:11
520 EUR
25 mar 2020 15:50
500 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492