Carl-Johan Boman

(Finland, 1883-1969)
Carl-Johan Boman
(Finland, 1883-1969)

CARL-JOHAN BOMAN, Fåtölj, Oy Boman Ab, 1940-tal.

Stomme i lackat trä och flätad rotting. Sittdyna med resårer, klädd med konstpäls. Bredd 63 cm. Sitthöjd ca 43 cm. Total höjd 80 cm.
Bär tillverkarens stämpel.

Senare klädsel. Smärre slitage. Märken.

Klubbat pris
1 400
15 778
1 461
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (44 bud)
11
5 apr 2020 15:48
1 400 EUR
8
5 apr 2020 15:48
1 350 EUR
11
5 apr 2020 15:46
1 300 EUR
8
5 apr 2020 15:46
1 250 EUR
11
5 apr 2020 15:46
1 200 EUR
13
5 apr 2020 15:46
1 150 EUR
11
5 apr 2020 15:46
1 100 EUR
8
5 apr 2020 15:46
1 050 EUR
11
5 apr 2020 15:45
1 000 EUR
13
5 apr 2020 15:45
980 EUR
11
5 apr 2020 15:45
960 EUR
13
5 apr 2020 15:45
940 EUR
11
5 apr 2020 15:45
920 EUR
13
5 apr 2020 15:44
900 EUR
11
5 apr 2020 15:43
870 EUR
8
5 apr 2020 15:43
850 EUR
8
5 apr 2020 15:36
820 EUR
11
5 apr 2020 15:31
800 EUR
12
5 apr 2020 15:31
800 EUR
11
5 apr 2020 14:59
700 EUR
5 apr 2020 14:59
680 EUR
11
5 apr 2020 14:51
660 EUR
5 apr 2020 11:33
640 EUR
5 apr 2020 10:34
620 EUR
9
5 apr 2020 3:50
600 EUR
5 apr 2020 3:50
600 EUR
9
4 apr 2020 21:46
550 EUR
10
4 apr 2020 21:46
530 EUR
9
4 apr 2020 20:56
510 EUR
8
4 apr 2020 20:56
490 EUR
9
4 apr 2020 20:54
470 EUR
8
4 apr 2020 20:54
450 EUR
8
4 apr 2020 18:50
440 EUR
4 apr 2020 16:51
420 EUR
4 apr 2020 16:51
400 EUR
4 apr 2020 16:51
400 EUR
29 mar 2020 11:54
380 EUR
29 mar 2020 11:54
360 EUR
28 mar 2020 18:22
340 EUR
23 mar 2020 15:20
320 EUR
21 mar 2020 22:28
300 EUR
21 mar 2020 21:27
150 EUR
21 mar 2020 10:09
100 EUR
20 mar 2020 15:06
50 EUR

Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492