Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Aulis Leinonen

(Finland, 1932-1994)
Aulis Leinonen
(Finland, 1932-1994)

AULIS LEINONEN, handtag, 32 st, "Ara" Auran Rautateollisuus 1960/1970-tal.

Mässing.
15 st, längd 6 cm.
9 st, längd 9,5 cm.
8 st, längd 15 cm.
Två originallådor medföljer.

Åldersrelaterat slitage. Anlupna

Klubbat pris
370
3 818
423
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (8 bud)
22 okt 2020 0:32
370 EUR
22 okt 2020 0:31
350 EUR
22 okt 2020 0:31
345 EUR
20 okt 2020 3:08
300 EUR
14 okt 2020 16:45
270 EUR
13 okt 2020 17:04
250 EUR
10 okt 2020 11:15
200 EUR
10 okt 2020 1:07
50 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13