Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

BORDSLAMPA, modell K11-31, Idman 1900-talets mitt.

Polerad mässing och pergament. Höjd 30 cm. Skärmens diameter 22 cm.

Åldersrelaterat slitage. Intryckningsskada på skärmen. Skaftet aningen löst. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis. Ej funktionstestad.

Idmans katalog nr 142. Sidan 113.

Klubbat pris
450
4 644
515
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (7 bud)
20 okt 2020 10:08
450 EUR
20 okt 2020 10:08
450 EUR
17 okt 2020 18:05
400 EUR
17 okt 2020 5:21
270 EUR
13 okt 2020 17:39
250 EUR
12 okt 2020 5:08
110 EUR
10 okt 2020 9:17
100 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13