Fåtöljer, 6 st, Oy Paul Boman Ab 1950-tal.

Beställningsarbete. Fast stoppad klädsel. Armstöd och benen i lackat trä. Bär tillverkarens etiketter. Total bredd 66 cm, sitthöjd ca 46 cm, höjd 88 cm.

Smärre slitage. Renoverade.

Proveniens

(UPM) United Paper Mills Ltd, Jämsänkoski Pappersbruk, tjänstemanna klubb.

Klubbat pris
1 450
16 342
1 513
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Budhistorik (31 bud)
10
25 okt 2020 14:11
1 450 EUR
13
25 okt 2020 14:11
1 400 EUR
13
25 okt 2020 14:10
1 350 EUR
10
25 okt 2020 14:10
1 300 EUR
10
25 okt 2020 14:10
1 250 EUR
13
25 okt 2020 14:10
1 200 EUR
10
25 okt 2020 14:10
1 200 EUR
13
25 okt 2020 14:09
1 150 EUR
10
25 okt 2020 14:09
1 100 EUR
10
25 okt 2020 14:09
1 050 EUR
12
25 okt 2020 14:09
1 000 EUR
10
25 okt 2020 14:09
980 EUR
12
25 okt 2020 14:02
960 EUR
11
25 okt 2020 9:44
940 EUR
8
24 okt 2020 18:01
920 EUR
10
24 okt 2020 17:07
900 EUR
8
17 okt 2020 11:15
850 EUR
9
16 okt 2020 21:39
800 EUR
8
15 okt 2020 13:12
750 EUR
15 okt 2020 7:36
700 EUR
14 okt 2020 19:36
600 EUR
14 okt 2020 12:40
500 EUR
13 okt 2020 7:12
420 EUR
12 okt 2020 21:50
400 EUR
12 okt 2020 18:46
220 EUR
12 okt 2020 16:10
200 EUR
11 okt 2020 21:57
150 EUR
11 okt 2020 21:48
120 EUR
11 okt 2020 21:48
110 EUR
11 okt 2020 20:45
100 EUR
10 okt 2020 14:42
30 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977